wiara · Wielkanoc

Wielki Tydzień

Wielki Tydzień.Cudowny, a jednocześnie bardzo trudny.Jak pogodzić trwanie przy Krzyżu z dziecięcą zachwyconą ciekawością, która każe zaglądać przez przymknięte jeszcze drzwi Wielkanocnej radosnej chwały…Jak wyrazić wdzięczność za nowe życie, które pobłogosławiło naszą rodzinę u progu wiosny, u progu Zmartwychwstania?Jak podziękować za wszystkie trudności i niespodziewane cierpienia, które obnażają nasz brak ufności w Jego opiekuńczą miłość do nas, a które w tym samym czasie tak nas do Niego zbliżają?Jak podziękować za Kościół, który przez liturgię Triduum daje nam szansę zstąpienia do korzeni chrześcijaństwa, niezwykłego doświadczenia ciągłości i mocy naszej wiary?Nie ma takiego cierpienia, które nie kończyłoby się Zmartwychwstaniem.Każdy krzyż staje się Bramą zbawienia.Nie rozumiemy dlaczego tak jest – ale wiemy jedno.

On zmartwychwstał.Prawdziwie zmartwychwstał.

TUTAJ jest pieśń, która towarzyszyła mi przez cały tegoroczny Wielki Post. To jedna z najpiękniejszych pieśni dominikańskich, jakie kiedykolwiek powstały. Niech wprowadzi was w tajemnicę Paschy.

Błogosławcie Pana wszystkie Jego dzieła, Które by nie kwitły, gdyby nie cierpienie, Błogosławcie Pana. Błogosławcie Pana wszystkie łzy i żale, Każda moja słabość i upokorzenie, Błogosławcie Pana. Błogosławcie Pana wszystkie moje rany, Na które Duch Święty staje się balsamem , Błogosławcie Pana. Niech Cię błogosławią wszystkie me niemoce, Ból skrzętnie skrywany po bezsennej nocy, Niech Cię błogosławią. Błogosławcie Pana, że Mu ufam jeszcze, Że mnie wciąż uzdrawia łaski swojej deszczem, Błogosławcie Pana …….

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s